Dlaczego warto studiować na PRz?

Politechnika Rzeszowska:

• jest jedną z najlepszych polskich uczelni technicznych,
  • od 2016 roku posiada status uniwersytetu technicznego,
  • to nowoczesny ośrodek naukowy ściśle powiązany z przemysłem,
  • posiada znakomitą i profesjonalną kadrę dydaktyczną,
  • ma bogatą ofertę dydaktyczną – 25 kierunków studiów na 6 wydziałach,
  • to jedyna uczelnia w kraju, która kształci pilotów lotnictwa cywilnego,
  • umożliwia kontynuację kształcenia na studiach doktoranckich na 4 wydziałach,
  • to uczelnia z niepowtarzalną atmosferą studiowania, zapewniająca bardzo dobre warunki do twórczego rozwoju wszelkich pasji i zainteresowań.

Politechnika Rzeszowska – najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce – jest ulokowana w sercu Podkarpacia – Rzeszowie, jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się miast w Polsce, atrakcyjnym dla biznesu i przemysłu, a przede wszystkim w miejscu zadbanym i przyjaznym, w którym – według opinii mieszkańców – żyje się dobrze.

Większość budynków dydaktycznych i administracyjnych, domy studenckie, zaplecze sportowe oraz biblioteka są zlokalizowane na terenie atrakcyjnie zagospodarowanego Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, co znacznie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi obiektami. Pozostałe – należące głównie do Wydziału Elektrotechniki i Informatyki – mieszczą się w odległości jedynie 1-2 km od Miasteczka.

v.jpg

Regionalne Centrum Dydaktyczno-Administracyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej

Na Uczelni mieści się dobrze zaopatrzona biblioteka, oferująca publikacje, które są nieocenioną pomocą podczas studiów na wszystkich kierunkach na Politechnice. Na jej terenie można korzystać ze stanowisk komputerowych, boksów do indywidualnej nauki oraz sal przeznaczonych do nauki w większej grupie osób. Przyjazne i nowoczesne wnętrze biblioteki jest idealnym miejscem do nauki szczególnie dla osób, które potrzebują cichego i spokojnego miejsca do pracy.

biblioteka2.jpg

Biblioteka Politechniki Rzeszowskiej

Uczelnia dba o wszechstronny rozwój studentów, umożliwiając i wspierając działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich oraz promując aktywność organizacyjną, kulturalną, sportową i artystyczną. Na Politechnice Rzeszowskiej działa wiele różnych organizacji. Zapewnia to bogatą ofertę kształcenia dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem umiejętności i nabywaniem praktycznego doświadczenia już w trakcie studiów. Politechnika Rzeszowska jest aktywnym podmiotem programu Erasmus+, daje swoim studentom niepowtarzalną szansą studiowania oraz odbycia praktyk za granicą.

naukowe.jpg

Legendary Rover Team testujący własną konstrukcję łazika marsjańskiego

Reprezentację ogółu studentów Uczelni stanowi prężnie działający Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej (SSPRz). Jest to organizacja odpowiedzialna za reprezentowanie interesów studentów przed Władzami Uczelni oraz za zapewnienie przestrzegania praw studenckich. SSPRz organizuje ponadto szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym, dbając o urozmaicenie życia studentów PRz.

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej w porozumieniu z innymi rzeszowskimi uczelniami, organizuje jeden z najlepszych festiwali kultury studenckiej w Polsce – Rzeszowskie Juwenalia. Jest to kalejdoskop wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i sportowym, którego epicentrum jest trzydniowy finał koncertowy największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

juwenalia.jpg

Wielki Koncertowy Finał XXII Rzeszowskich Juwenaliów, Fot. Kamil Pudełko

Optymalny rozwój sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych każdego studenta zapewnia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Studium mieści się w Centrum Dydaktyczno-Sportowym Politechniki Rzeszowskiej, w ramach którego dysponuje:

• trzema pełnowymiarowymi arenami sportowymi z przeznaczeniem do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz halowej piłki nożnej,
  • salą sportów walki,
  • salą fitnessu z sauną i urządzeniami do aerobiku,
  • salą do gimnastyki i tenisa stołowego,
  • siłownią,
  • dwoma boiskami do piłki nożnej na piasku,
  • boiskami do siatkówki plażowej,
  • siłownią zewnętrzną,
  • profesjonalną ścianą wspinaczkową.

Absolwenci Politechniki Rzeszowskiej są najchętniej zatrudnianymi pracownikami na podkarpackim rynku pracy. Poświadcza to Ranking Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Zbadano w nim m.in. preferencje pracodawców pod względem zapotrzebowania na absolwentów z poszczególnych szkół wyższych. 100% ankietowanych pracodawców z województwa podkarpackiego zadeklarowało, że najbardziej pożądanym pracownikiem jest dla nich absolwent Politechniki Rzeszowskiej.

studenci.jpg