Podstrona: Dni Otwarte PRz – 29–31 marca 2017 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dni Otwarte PRz – 29–31 marca 2017

2017-03-22 , red.  Artur Polakiewicz
Dni Otwarte PRz – 29–31 marca 2017

Dzień pierwszy: 29 marca – Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli. Przeznaczony dla uczniów klas maturalnych, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni oraz korzyściami płynącymi ze studiowania na kierunkach technicznych (godz. 9:00–15:00).

W programie: uroczysta graduacja tegorocznych absolwentów z udziałem rektora PRz prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego, prezentacje firm (Virtual Prototyping for Industry, Lincoln Electric, ZWICK Polska, Uni-Export Instruments Polska, ITA) oraz prezentacja maszyn produkowanych przez firmy współpracujące z wydziałem (HSW, MISTA, Dressta). Gość specjalny: G2A. Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego WMT w Stalowej Woli: adres internetowy.

Dzień drugi: 30 marca – Dzień Otwarty Politechniki Rzeszowskiej. Przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (godz. 9:00–15:00).

Uczelnia oferuje odwiedzającym m.in.: strefę wystawienniczą wydziałów PRz oraz kół naukowych i organizacji studenckich, wykłady i warsztaty na temat kierunków studiowania na uczelni, spotkania ze studentami, pokazy fizyczne i chemiczne, atrakcje podczas akcji „Dziewczyny na Politechniki” oraz konkursy z nagrodami. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak musi być poprzedzone rejestracją – indywidualną lub grupową. Szczegółowe informacje i program wydarzenia: strona.

Dzień trzeci:  31 marca – III Nocne Spotkania z Nauką. Przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych laboratoriami PRz (godz. 16:00–22:00).

Wśród atrakcji znajdą się: zwiedzanie laboratoriów wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, strefa wystawiennicza (m.in.: bolid, łazik marsjański, modele samolotów, drony, roboty z klocków Lego i wiele innych) oraz pokazy fizyczne i chemiczne. Szczegółowe informacje i program wydarzenia: dniotwarte.prz.edu.pl.