Podstrona: Ewaluacja działalności naukowej w ramach Ustawy 2.0 - spotkania informacyjne / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ewaluacja działalności naukowej w ramach Ustawy 2.0 - spotkania informacyjne

2019-10-21
kategoria: Nauka
Ewaluacja działalności naukowej w ramach Ustawy 2.0 - spotkania informacyjne

Trwa cykl spotkań z pracownikami naukowo-dydaktycznymi poszczególnych wydziałów poświęconych zasadom ewaluacji działalności naukowej.

W dniu 16 października 2019 r. odbyło się spotkanie pracowników Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury z prof. dr. hab. inż. Grzegorzem Budzikiem, Prorektorem ds. nauki. Organizatorem spotkania był Dziekan WBIŚiA dr hab. inż. Marek Gosztyła, prof. PRz.  Prof. Budzik przedstawił zmiany związane z wdrożeniem Ustawy 2.0 oraz zaprezentował nowe zasady ewaluacji działalności naukowej. W swojej prezentacji podkreślił wzrost znaczenia dorobku pracowników Wydziału. Następnie głos zabrała dr Monika Zub, Dyrektor Biblioteki PRz, która omówiła ewaluację w zakresie oceny dorobku publikacyjnego (wyliczania slotów, udziałów jednostkowych i wartości punktowej publikacji). Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie działalności naukowej prowadzonej przez pracowników Wydziału w odniesieniu do nowych zasad ewaluacji. Temat zaprezentowała dr hab. inż. Izabela Skrzypczak, prof. PRz, Prodziekan ds. Nauki.