Podstrona: Jesteśmy obecni na Targach Edukacyjnych w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Jesteśmy obecni na Targach Edukacyjnych w Rzeszowie

2017-02-07 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Jesteśmy obecni na Targach Edukacyjnych w Rzeszowie

Od 7 do 8 lutego br. trwają XII Podkarpackie Targi Edukacyjne EDU SALON adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, maturzystów i nauczycieli. Udział w nich potwierdziło około 100 wystawców, w tym uczelnie z całej Polski, z zagranicy, a także szkoły policealne i doradcy zawodowi.

Oczywiście, na Targach nie zabraknie PRz, której stoisko co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Na nowym stanowisku (numer 85) w holu głównym w hali Podpromie studenci będą czekać na zainteresowanych nauką na Politechnice Rzeszowskiej. Poradzą, jak dostać się na naszą uczelnię, wskażą jej zalety. To oni najlepiej doradzą maturzystom – sami niedawno zastanawiali się, jaką uczelnię wybrać. Warto dodać, że będą to pierwsze Targi, na których będziemy zachęcać do studiowania na naszym nowym Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli.

W programie Targów jest wiele atrakcyjnych wydarzeń: porady psychologów, kiermasz książek i „lekcje inne niż zwykle”, czyli przeznaczone dla uczniów warsztaty, w których wezmą udział wykładowcy z naszej uczelni. Przygotowali oni interesujące wystąpienia, które mają w niestandardowy sposób przedstawić zagadnienia chemiczne i informatyczne. Z lekcją „Po co ta chemia..?” wystąpi prof. Wiktor Bukowski z Wydziału Chemicznego, a temat „Nieco o historii i współczesności »dużych« komputerów” przedstawi dr inż. Marek Śnieżek z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska.