Podstrona: Kolejny międzynarodowy sukces EUROAVII / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Kolejny międzynarodowy sukces EUROAVII

2017-04-28 , red.  Artur Polakiewicz
Kolejny międzynarodowy sukces EUROAVII

W międzynarodowych zawodach SAE Aero Design East 2017 wielki sukces odniosła EUROAVIA Rzeszów. Na 40 startujących zespołów z całego świata, studenci PRz zajęli: 4. miejsce za prezentację ustną modelu, 6. miejsce za średni największy podniesiony ciężar i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszego dnia zawodów zespół czekała szczegółowa inspekcja modelu oraz demonstracja załadunku. Wieczorem jeden z członków drużyny przeprowadził dziesięciominutową prezentację na temat samolotu. Drugiego i trzeciego dnia odbywały się loty. Pierwszy z nich, jeszcze nie na pełnym załadunku, przebiegł bez żadnych problemów. Druga runda to lot z pełnym załadunkiem – 40 piłeczek tenisowych i 20 funtów (czyli 16 kg). On również zakończył się sukcesem. Niestety, w trzecim locie samolot uległ awarii, przez co próba nie została zaliczona. Spośród dwóch lotów zaplanowanych na ostatni dzień zmagań jeden nie przyniósł rzeszowskim konstruktorom punktów – przeszkodą były warunki atmosferyczne. EUROAVIA zakończyła więc zawody z trzema udanymi próbami, co jest dużym sukcesem.

Był to pierwszy start nowego zespołu, który już teraz czeka na przyszłoroczną edycję SAE Aero Design oraz tegoroczne sierpniowe zawody Air Cargo Challenge.

Mateusz Rakieć

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco dokonań EUROAVII Rzeszów na fanpage'u.