Podstrona: Konferencja „Dydaktyka Chemii” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja „Dydaktyka Chemii”

2017-11-16
Konferencja „Dydaktyka Chemii”

Nauczanie chemii w aspekcie reformy szkolnictwa – ta tematyka zdominowała XVII konferencję „Dydaktyka chemii”, która odbyła się 16 listopada br. na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

- W tym roku postawiliśmy na tematykę związaną z reformą szkolnictwa. Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zarejestrowało się ponad 80 nauczycieli a przybyło do nas ponad 100 osób – mówi dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prodziekan ds. ogólnych na Wydziale Chemicznym PRz.

Wykłady wygłosili: dr hab. Ryszard M. Janiuk (UMCS Lublin) oraz mgr inż. Dymitr Malec (Zespół Szkół Licealnych,  Leżajsk).

Podczas konferencji zaprezentowano nauczycielom bardzo bogatą ofertę zajęć laboratoryjnych dla szkół ponadpodstawowych i przedstawiono możliwości uczestnictwa szkól podstawowych w warsztatach i pokazach prowadzonych przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym „Esprit”.

Na konferencję przyjechali nauczyciele z całego Podkarpacia, nawet z tak bardzo odległych miejscowości jak Łopuszka Wielka.

Wydział Chemiczny zorganizował konferencję we współpracy z oddziałem rzeszowskim Polskiego Towarzystwa Chemicznego i I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.