Podstrona: Konkurs na tekst hymnu Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkurs na tekst hymnu Politechniki Rzeszowskiej

2017-03-27 , red.  Artur Polakiewicz
Konkurs na tekst hymnu Politechniki Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska będzie miała swój hymn! Konkurs na jego tekst rusza 28 marca, prace konkursowe można składać do 11 kwietnia – do wygrania jest tysiąc złotych.

Słowa hymnu powinny nawiązywać do tradycji uczelni w zakresie nauczania, kształtowania postaw studentów i bogatej historii PRz. Mogą także wspominać postaci szczególnie zasłużone dla powstania i rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Motyw przewodni hymnu to: ,,leć do gwiazd’’.

Hymn powinien być napisany w języku polskim, zawierać 3 zwrotki i refren. Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych osób. Nad jego przebiegiem będzie czuwać pięcioosobowa komisja powołana przez rektora PRz.

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem konkursu i zachęcamy do twórczego działania. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 kwietnia br.

KCh