Podstrona: Lubimy to Biuro Karier Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Lubimy to Biuro Karier Politechniki Rzeszowskiej

2016-12-29 , red.  Artur Polakiewicz
Lubimy to Biuro Karier Politechniki Rzeszowskiej

Uczelniane Biuro Karier ma swój oficjalny fanpage na facebook.com, ale to nie wszystko. Na stronie jednostki można znaleźć mnóstwo ofert pracy, stażów, praktyk, programów stypendialnych, ambasadorskich i konkursów.

– Codziennie na naszym portalu publikujemy nowe oferty. Organizujemy też prezentacje firm na uczelni, podczas których można uzyskać informacje o wymaganiach stawianych kandydatom do pracy, możliwościach rozwoju zawodowego czy pozostawieniu swoich dokumentów aplikacyjnych – informuje Justyna Bryk ze wspomnianej jednostki.

Biuro oferuje również szkolenia i kursy ułatwiające poruszanie się młodym ludziom po rynku pracy. W planach są Akademickie Targi Pracy organizowane we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wówczas oferty zatrudnienia przedstawiają najbardziej renomowane firmy nie tylko z regionu. Jednostka zajmuje się też badaniem zawodowych losów absolwentów. – Staramy się dostosować te ankiety tak, abyśmy mogli uzyskać informacje o zapotrzebowaniu na naszych absolwentów m.in. w regionie. Chcielibyśmy dzięki temu poznać także rynek pracy pod kątem kształconych przez nas osób – dodaje pracownik.

Zachęcamy do polubienia profilu Biura na facebooku (facebook.com/pg/biurokarierprz) i odwiedzania strony internetowej jednostki (biurokarier.portal.prz.edu.pl).

KH