Podstrona: LVIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

LVIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

2017-01-23 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
LVIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

14 stycznia br. odbyły się zawody okręgowe LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Przeprowadzono je na Wydziale Zarządzania PRz, który jest współorganizatorem konkursu. Tegoroczny temat wojewódzkiego etapu to Systemy religijne świata. Olimpiada składa się z dwóch etapów – pisemnego (60-minutowy test) i ustnego (odpowiedzi na pytania z dwóch bloków tematycznych). Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłębiają wiedzę na temat życia społeczno-politycznego kraju i świata. Zwycięzcami eliminacji okręgowych zostają zawodnicy z największą liczbą punktów po dwóch etapach. W tym roku do etapu centralnego dostało się siedmioro uczniów.

Zawody okręgowe zostały zorganizowane i przeprowadzone przez pracowników Zakładu Nauki o Bezpieczeństwie. Przewodniczącą Komitetu Okręgowego była dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz, sekretarzem – dr Waldemar Krztoń, a członkami komisji: dr Marlena Lorek, dr Marek Barć, dr Wiesław Lewicki i ks. dr Andrzej Sołtys (adiunkt w Zakładzie Nauk Humanistycznych).