Podstrona: [FOTO] Nasi siatkarze w finale Akademickich Mistrzostw Polski / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] Nasi siatkarze w finale Akademickich Mistrzostw Polski

2017-04-03 , red.  Artur Polakiewicz / fot: M. Misiakiewicz i A. Surowiec
kategoria: Sport
[FOTO] Nasi siatkarze w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Od 30 marca do 2 kwietnia br. w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej były rozgrywane Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej mężczyzn (półfinał C). Gościliśmy 10 zespołów z Polski południowo-wschodniej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. AZS PRz wyszedł z grupy, przegrywając tylko jeden z czterech meczów – z AGH Kraków (w pozostałych spotkaniach wygraliśmy 2:0). W półfinałach spotkaliśmy się z Uniwersytetem Rzeszowskim, któremu po zaciętej walce niestety ulegliśmy 1:2 (25:23, 21:25, 4:15). W meczu o miejsca 3–4 gładko wygraliśmy z UMCS Lublin i zakończyliśmy rywalizację z brązowymi medalami. Zajęcie trzeciego miejsca daje możliwość walki w finale AMP, który odbędzie się w Opolu (4–7 maja br.).

Klasyfikacja końcowa

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie