Podstrona: Ostatni dzień I tury rekrutacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ostatni dzień I tury rekrutacji

2017-07-18 , red.  Artur Polakiewicz
Ostatni dzień I tury rekrutacji

Postanowiliśmy zajrzeć do Centrum Studenckiego PRz, w którym po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia znajdował się tłum tegorocznych maturzystów. Stanowiska Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, działającej od 12 do 18 lipca br., przyjmowały dokumenty w I turze rekrutacji. Jak co roku pracownicy MKR mieli bardzo dużo pracy. Zadaliśmy kilka pytań kandydatom na studia, m.in. o to, dlaczego tak chętnie wybierają Politechnikę Rzeszowską. Ci najczęściej odpowiadali, że kierowali się dobrą opinią o Politechnice, interesującą ofertą uczelni, a także możliwością rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz działalności w prestiżowych kołach naukowych. Podkreślali też lokalizację Politechniki Rzeszowskiej niedaleko miejsca zamieszkania. Często profil klasy w szkole średniej (np. matematyczno-fizyczny) wyznacza dalszą ścieżkę edukacji, stąd wiele młodych ludzi złożyło podania na kierunki techniczne. Część pytanych stwierdziła, że studia na Politechnice Rzeszowskiej były jej marzeniem i priorytetem. Miejmy nadzieję, że te plany zostaną pomyślnie zrealizowane. Kandydaci, których zapytaliśmy, na jakie kierunki składali dokumenty, wymienili m.in. najpopularniejszą w tym roku logistykę, a także transport, mechatronikę, inżynierię środowiska, budownictwo, elektronikę, elektrotechnikę i budownictwo. Większość maturzystów sama podjęła decyzję o tym, co i gdzie studiować. Niektóre osoby kierowały się radami starszych kolegów, którzy już podjęli wyższe studia na Politechnice Rzeszowskiej.

Przypominamy, że dziś był ostatni dzień I tury przyjmowania dokumentów i ich weryfikacji do przyjęcia na studia. Od 20 do 25 lipca br. zapraszamy do składania podań od kandydatów zakwalifikowanych z list rezerwowych. W Centrum Studenckim (bud. O) można uzyskać pomoc merytoryczną i techniczną. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej SIR-u.