Podstrona: Politechnika Rzeszowska otrzymała 350 000 zł dotacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska otrzymała 350 000 zł dotacji

2018-07-20
Politechnika Rzeszowska otrzymała 350 000 zł dotacji

Politechnika Rzeszowska otrzymała dotację w wysokości 350 000 zł na unowocześnienie bazy dydaktyczno-naukowej Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz. Pieniądze zostaną przekazane na zakup samolotu szkoleniowego.

W podpisaniu umów uczestniczyli Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz przedstawiciele poszczególnych uczelni, w tym rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

Witając zebranych Piotr Pilch zwrócił uwagę na zwiększoną kwotę dofinansowania. - Bardzo się cieszę, że tak jak co roku województwo podkarpackie może wesprzeć Państwa działalność, w tym roku jest to kwota półtora miliona złotych. I chcę podkreślić, że jest to kwota wyższa niż w poprzednich latach.

Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz kolejny wsparł uczelnie wyższe dotacją z budżetu państwa. W tym roku dofinansowanie przyznano jedenastu uczelniom na łączną kwotę 1 500 000 zł. Politechnika Rzeszowska otrzymała najwyższą dotację 350 000 zł, która zostanie przeznaczona na unowocześnienie bazy dydaktyczno-naukowej Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz, konkretnie na zakup samolotu szkoleniowego.

Samorząd rokrocznie wspiera uczelnie od kilkunastu lat. Łączna wartość dotacji z budżetu województwa w latach 2004 – 2017, to prawie 19,5 mln zł.