Podstrona: Powstaje nowy portal Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej Inżynier od Zaraz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Powstaje nowy portal Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej Inżynier od Zaraz

2017-07-18 , red.  Artur Polakiewicz
Powstaje nowy portal Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej Inżynier od Zaraz

14 lipca br. prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz oraz Damian Gębarowski, kierownik Działu Karier i Promocji spotkali się z Mirosławem Ogorzałkiem, Piotrem Olechem i Arkadiuszem Pełdiakiem, studentami III roku kierunku informatyka (na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz). Było to spotkanie podsumowujące prace nad nowym portalem Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej - Inżynier od Zaraz, który zastąpi obecną stronę http://biurokarier.prz.edu.pl/. Wygląd oraz zawartość merytoryczna portalu, który został opracowany przez Dział Karier i Promocji, wynikają z analizy potrzeb użytkowników, czyli studentów i absolwentów (potencjalnych pracowników) oraz firm (potencjalnych pracodawców).

W założeniu twórców portal ma być miejscem, w którym pracodawcy będą rekrutowali pracowników spośród studentów i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej. Portal ma pomóc studentom i absolwentom w znalezieniu ofert pracy, poznaniu potencjalnych pracodawców i stworzeniu profesjonalnego CV. Z kolei pracodawcy będą mogli na portalu: założyć własny profil, który będzie zawierał informacje o firmie; zamieścić ofertę pracy, stażu, praktyk; wyszukać studentów lub absolwentów (którzy założą swój profil na portalu) według ustalonych kryteriów; poznać ofertę Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej. Na nowej stronie będą również publikowane informacje o konkursach naukowych, programach stypendialnych, programach ambasadorskich, a także o inicjatywach Biura Karier, tj. o spotkaniach z pracodawcami, konsultacjach z doradcami zawodowymi, szkoleniach, warsztatach itp.

Portal Inżynier od Zaraz będzie miał atrakcyjną wizualnie i profesjonalną szatę graficzną oraz przejrzysty i czytelny dla każdego użytkownika układ treści. Będzie również umożliwiał skuteczną komunikację między poszukującymi pracy a pracodawcami.