Podstrona: Program L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Program L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki"

2018-04-19
Program L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki

Do 30 kwietnia kobiety prowadzące badania z zakresu nauk o życiu mogą zgłaszać się do programu L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki". Badaczki otrzymają roczne stypendia oraz możliwość promowania swoich osiągnięć naukowych.

W programie wyróżniane są dotychczasowe osiągnięcia oraz plany naukowe m.in. w obszarze medycyny, biologii, chemii, fizyki czy biotechnologii. W konkursie mogą wziąć udział kobiety na różnych etapach pracy naukowej: habilitantki (do 40. roku życia), doktorantki (do 32. roku życia) i magistrantki (do 25. roku życia). Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony.

Jury finalnie wyróżni 6 kobiet, przyznając: 3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł każde, 2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł każde i 1 stypendium magisterskie w wysokości 20 000 zł. Dodatkowo wszystkie stypendystki programu  „Dla Kobiet i Nauki " otrzymają także stypendia konferencyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dzięki którym będą mogły promować swoje osiągnięcia na międzynarodowych konferencjach naukowych na terenie Europy.

Celem programu L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki" prowadzonego od 2000 roku jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

Partnerami programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk. Do 2017 roku w Polsce wyróżniono 87 kobiet-naukowców.