Podstrona: ProtoLab – wymarzona przestrzeń dla studentów wynalazców / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

ProtoLab – wymarzona przestrzeń dla studentów wynalazców

2017-03-13 , red.  Artur Polakiewicz
ProtoLab – wymarzona przestrzeń dla studentów wynalazców

3 marca br. w Sali Tradycji PRz odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli kół naukowych PRz i Banku Światowego w ramach projektu „Lagging Regions”. Cel wydarzenia był jeden – omówienie założeń ProtoLabu, miejsca przeznaczonego dla studentów i przez nich zaprojektowanego.

Studenci PRz opowiedzieli o tym, czego najbardziej potrzebują. Wymienili m.in.: przestrzeń do budowania modeli, konstruowania, miejsce, które pozwoli na prowadzenie prac projektowych i fizycznych (spawania, obróbki ciężkiej), pomieszczenia do prezentacji i do testowania, magazyn. Chcieliby mieć też przestrzeń do spotkań z innymi konstruktorami oraz potencjalnymi odbiorami i sponsorami.

Inicjatorem spotkania był Jerzy Toborowicz (Bank Światowy), który zachęcał studentów do wzorowania się na działającym w Helsinkach Aalto Design Factory. Razem z Krzysztofem Malickim z Politechniki Gdańskiej (prezesem spółki celowej Excento Sp. z o.o., opiekunem tzw. prototypowni w Gdańsku) przekonywali, że warto stworzyć własne miejsce do badań, projektów, prac konstruktorskich i spotkań. Krzysztof Malicki opowiadał o gdańskich pracach (powstał tam m.in. jacht).

Trzymamy kciuki za zrealizowanie tych zamierzeń.