Podstrona: [FOTO] PRz dla podkarpackiego biznesu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] PRz dla podkarpackiego biznesu

2017-02-01 , red.  Artur Polakiewicz /fot.: A. Surowiec, M. Misiakiewicz
[FOTO] PRz dla podkarpackiego biznesu

Ogólnopolska konferencja „Podkarpacie dla biznesu” organizowana przez rzeszowski oddział ZUS-u odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej 31 stycznia br.
Głównym celem spotkania reprezentantów urzędów, uczelni, wiodących instytucji i przedsiębiorców ze świata podkarpackiego biznesu jest promocja rozwoju przedsiębiorczości, zwrócenie uwagi na społeczną odpowiedzialność, wsparcie biznesu i budowanie potencjału województwa, co podkreśliła dyrektor ZUS-u w Rzeszowie Ewa Papiewska-Borkowska.
PRz jest partnerem Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk, w ramach której zorganizowano trzecią edycję konferencji ZUS-u. Rektor PRz prof. Tadeusz Markowski, otwierając to wydarzenie, podkreślił, że wspiera inicjatywy współpracy uczelni z biznesem. W programie konferencji znalazła się m.in. prelekcja dr. inż. Dariusza Wyrwy z Katedry Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności na Wydziale Zarządzania. Wystąpienie dotyczyło współpracy Politechniki Rzeszowskiej ze sferą biznesu.
Społeczna Podkarpacka Akademia Najlepszych Praktyk to inicjatywa, której celem jest udzielanie informacji dotyczących obowiązujących przepisów. Mieszkańcy województwa otrzymują pomoc w formie szkoleń, warsztatów, konferencji, wykładów, konkursów oraz promujących podkarpacką przedsiębiorczość dyżurów ekspertów.