Podstrona: [VIDEO] PRz powalczy w Krakowie podczas Parady Robotów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] PRz powalczy w Krakowie podczas Parady Robotów

2017-04-14 , red.  Artur Polakiewicz

Drużyna Politechniki Rzeszowskiej Team EUROAVIONIC z koła naukowego EUROAVIA zakwalifikowała się do Droniady, która już w czerwcu odbędzie się w Krakowie. Spośród jedenastu zgłoszonych prezentacji konkursowych najlepiej została oceniona prezentacja naszych studentów, którzy pokonali drużyny m.in. z Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Łodzi.

Droniada 2017 to konkurs na praktyczne i przede wszystkim innowacyjne zastosowanie dronów wraz z analizą informacji w zarządzaniu kryzysowym. Jest on częścią IV Parady Robotów. Głównym celem konkursu jest zachęcenie studentów i pracowników naukowych uczelni wyższych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą wspierać funkcjonowanie systemu zarządzania kryzysowego. Droniada stanowi też debatę publiczną na rzecz społecznej akceptacji Internetu Rzeczy (ang. IoT), w szczególności dronów, bikonów, robotów i niezbędnych do ich działania systemów analizy informacji.

W tym roku zadaniem uczestników będzie pomoc w prowadzeniu ewakuacji medycznej 10 osób po ataku huraganowego wiatru, z wykorzystaniem inteligentnego systemu: drona, odbiornika bikonów i mapy cyfrowej. Na jego wykonanie zespoły będą miały 30 minut.

Konkurs odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w Aeroklubie Krakowskim. Życzymy naszym studentom powodzenia oraz tego, by ich rozwiązanie sprawdziło się w praktyce.

Anita Baca