Podstrona: Przedstawiciele MITEF Poland zachęcali „start-upowców” do udziału w programie akceleracyjnym organizacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2016-11-17 , red.  Artur Polakiewicz

16 listopada br. na Politechnice Rzeszowskiej przedstawiciele Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum (MITEF) Poland zachęcali „start-upowców” do udziału w programie akceleracyjnym organizacji.

Ta międzynarodowa organizacja pomaga młodym przedsiębiorcom związanym z branżą technologiczną w dotarciu do globalnych rynków przez specjalnie opracowany program akceleracyjny. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Spotkanie otworzył prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz. – Zachęcam do otwartej dyskusji na temat start-upów. Kiedyś już spotkałem się z innym projektem MIT dotyczącym tego, jak wygląda kształcenie w tym miejscu. Tam odchodzi się od obecności w wielkich salach wykładowych, a studenci otrzymują projekt, który realizują od początku do końca. Tutaj schemat jest podobny, tylko dotyczy start-upów – mówił prorektor.

img_4061_fot_marian_misiakiewicz.jpgFot.. M.Misiakiewicz/PRz

Przedstawiciele MITEF porównywali swoją działalność do zawodów Formuły 1. – Przyspieszamy rozwój start-upów i obsługujemy bolidy – bezszelestnie i sprawnie pomagamy w funkcjonowaniu. Nasz projekt to akcelerator biznesowy powiązany z uczelnią. Jest jednak trochę korporacyjny, bo realizujemy go z partnerami przemysłowymi. Udział w programie jest bezpłatny, ponieważ finansują go firmy, które go z nami realizują – wyjaśniała Magdalena Jabłońska z MITEF Poland.

Organizacja chce rozwijać w Polsce start-upy, za którymi stoi technologia. W spotkaniu wzięli udział m.in. członkowie kół naukowych z Politechniki Rzeszowskiej i przedstawiciele współpracujących z organizacją firm. Dokumenty udziału w programie akceleracyjnym MITEF Poland można składać do 30 listopada br.

Spotkanie na Politechnice Rzeszowskiej zorganizowało Centrum Zaawansowanych Technologii AERONET, które wspiera m.in. młodych przedsiębiorców.

KH