Rektor PRz Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa

03-01-2017 r. , red:  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia

Rzeszowscy radni jednomyślnie zaakceptowali 30 grudnia 2016r. projekt uchwały dotyczącej nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa rektorowi Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do wniosku o nadanie tytułu: „Jego zaangażowanie przyczyniło się nie tylko do rozwoju naukowego wielu pracowników tej uczelni, ale również do wysokiego poziomu kształcenia kolejnych pokoleń studentów. Wysoka jakość badań i osiągnięć naukowych, stały rozwój zaplecza laboratoryjnego przyczyniły się m.in. do ciągłego poszerzania oferty edukacyjnej Politechniki Rzeszowskiej oraz jej współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i przemysłowymi nie tylko w kraju, ale także za granicą. Wszystkie te działania podnoszą atrakcyjność naszego miasta, jako m.in. ośrodka akademickiego i przyczyniają się do promocji całego regionu”.

Za całokształt pracy dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej na Politechnice Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski został odznaczony m.in.: medalem „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” (1996), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1998), Złotym Krzyżem Zasługi (1999), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2010).

AP

Powrót do listy aktualności