Podstrona: Salon Maturzystów 2017 na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Salon Maturzystów 2017 na Politechnice Rzeszowskiej

2017-09-20
Salon Maturzystów 2017 na Politechnice Rzeszowskiej

Od dnia 20 do 21 września br. na terenie Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza gościmy przyszłych studentów z województwa podkarpackiego w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Tradycyjnie jak co roku nasza uczelnia jest gospodarzem tych popularnych targów edukacyjnych.

Tegoroczną edycję Salonu Maturzystów uroczyście zainaugurował prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, witając zaproszonych gości, przybyłych nauczycieli oraz uczniów.

W środę oraz w czwartek od godziny 8:00 do 14:00 zapraszamy młodzież do zapoznania się z ofertą poszczególnych uczelni oraz wykładami prowadzonymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z Krakowa, które dotyczą egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów (bud. V). Tematyką spotkań będą m.in. „Co o egzaminie maturalnym każdy zdający wiedzieć powinien”, „Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego”, „Czy umiesz czy nie umiesz licz na siebie (egzamin maturalny z matematyki)”, „Od wymagań podstawy programowej do zadań egzaminacyjnych z chemii”.

Natomiast w Centrum Studenckim PRz (bud. O) na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą przez dwa dni liczni wystawcy, reprezentanci uczelni wyższych z Rzeszowa (nie zabraknie stoiska Politechniki Rzeszowskiej ze studentami Rzeszowskiej Grupy IT, Koło Naukowe Formuła Student Rzeszów), Krakowa, Lublina, Wrocławia i Warszawy.

Dokładny harmonogram oraz godziny wykładów można znaleźć tutaj.

Rzeszowski Salon Maturzystów jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września br. odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich do odwiedzenia Politechniki Rzeszowskiej.

Aneta Rembisz