Podstrona: Sformalizowanie współpracy Politechniki Rzeszowskiej z IV LO / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Sformalizowanie współpracy Politechniki Rzeszowskiej z IV LO

2017-03-02 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Sformalizowanie współpracy Politechniki Rzeszowskiej z IV LO

2 marca br. w Sali Senatu PRz rektor prof. Tadeusz Markowski i dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie Danuta Stępień podpisali porozumienie. Obecni na spotkaniu byli również prorektor ds. nauki prof. Grzegorz Budzik i prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką prof. PRz Mariusz Oleksy oraz dziekan WCh prof. Dorota Antos i dziekan WMiFS prof. PRz Iwona Włoch, przedstawiciele jednostek, które będą współpracować z rzeszowskim liceum. Porozumienie dotyczy uczniów klas o profilu rozszerzonym matematycznym, chemicznym i fizycznym.

„Współpraca między PRz a IV LO trwa od wielu lat, teraz została oficjalnie sformalizowana, co usprawni wszelkie działania, stworzy nowe możliwości. Nasi uczniowie korzystają z pracowni PRz, pokazów chemicznych i fizycznych. Często nasi uczniowie profilów ścisłych stają się studentami PRz kierunków technicznych, jak również zasilają kadrę uczelni”- podkreśliła Danuta Stępień.

Na mocy porozumienia Politechnika Rzeszowska zobowiązała się m.in. do przeprowadzania na terenie szkoły otwartych wykładów i prezentacji studentów i pracowników PRz, organizowania i współfinansowania wizyt uczniów na wykładach i w laboratoriach. Młodzież z  IV LO będzie mogła uczestniczyć  w pokazach i pracach kół naukowych działających na Politechnice Rzeszowskiej. Uczelnia obejmie także opieką naukową zdolnych uczniów w ich rozwoju i umożliwi nauczycielom IV LO udział w szkoleniach, kursach, egzaminach lub studiach podyplomowych.

IV Liceum Ogólnokształcące w ramach zawartego porozumienia obliguje się m.in. do powołania tzw. klasy politechnicznej. Umowa umożliwi także przeprowadzenie na terenie szkoły akcji informacyjnej i zorganizowanie Punktu Informacyjnego Politechniki Rzeszowskiej.