Podstrona: Służby i Formacje Bezpieczeństwa a Wymiar Sprawiedliwości i Alternatywne Metody Rozwiązywania Sporów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-03-01 , red.  Artur Polakiewicz

27 lutego br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się II Międzyuczelniane Seminarium Kół Naukowych „Służby i Formacje Bezpieczeństwa a Wymiar Sprawiedliwości i Alternatywne Metody Rozwiązywania Sporów”. Do pierwszego takiego spotkania doszło 7 listopada 2016 r. w WSIiZ.

W trakcie trwania seminarium swoje wystąpienia zaprezentowali studenci zrzeszeni w: Kole Naukowym Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Enigma” (Politechnika Rzeszowska, opiekun: dr Katarzyna Purc-Kurowicka), Prawniczym Kole Naukowym (URz, opiekun: dr Michał Ura), Kole Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego (WSIiZ, opiekun: dr Tomasz Wójtowicz) oraz Prawniczym Kole Naukowym „Lege Artis” (WSIiZ, opiekun: mgr Sylwia Banaś).

Słuchacze mieli okazję zapoznać się z symulacjami przygotowanymi przez reprezentantów kół naukowych, a były to: symulacja rozprawy karnej (WSIiZ), symulacja rozprawy administracyjnej (UR) oraz symulacja mediacji w sprawie rozwodowej (PRz). Wszystkie one pozwoliły spojrzeć na praktyczną stronę omawianych zagadnień i przyczyniły się do pogłębienia wiedzy z zakresu przebiegu zaprezentowanych procesów.

Spotkanie to z całą pewnością przyczyni się do konsolidacji środowisk akademickich działających w ramach kół naukowych. Wyrazem współpracy jest chęć przeprowadzenia kolejnego spotkania z tej serii. Planowane III Międzyuczelniane Seminarium Kół Naukowych „Etyka Zawodów Zaufania Publicznego” odbędzie się 24 kwietnia br., tym razem na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Dariusz Król