Podstrona: Spotkanie w ramach Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie w ramach Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego

2019-11-21
Spotkanie w ramach Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym zagadnień biznesowego sukcesu start-upów, które odbędzie się we wtorek 26 listopada 2019 r. w godzinach 10:30 - 12:00 w auli V2 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno- Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej w ramach I Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

Spotkanie otworzy Paweł Zając z Centrum Promocji Biznesu z prezentacją dot. finansowania start-upów, a w części dyskusyjnej wypowiedzą się:

• Jakub Kocój, Prezes Zarządu Cadway Automotive Sp. z o.o.,
  • Piotr Bereziewicz, Prezes Zarządu Aberit Sp. z o.o.,
  • Rafał Stasiak, Marketing Manager Verashaper Sp. z o.o.,

którzy opowiedzą jak zarządzać start-upem, aby odnieść sukces. Moderatorem spotkania będzie Wojciech Szymański, Prezes Ideo Force Sp. z o.o.

To ciekawe spotkanie realizowane we współpracy z Politechniką Rzeszowską jest jednym z wielu wydarzeń towarzyszących I Podkarpackiemu Kongresowi Gospodarczemu, który odbędzie się w dniu 28 listopada 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Podkarpacki Kongres Gospodarczy to jedyne na Podkarpaciu wydarzenie ogólnogospodarcze o tak dużym zasięgu. Podczas wydarzenia omawiane będą tematy transportu, specjalnych stref ekonomicznych, rynku pracy oraz przedsiębiorczości w panelach dyskusyjnych, w których udział wezmą:

1. Rzeszowska Podmiejska Kolej Aglomeracyjna
  • Karol Kłosowski - Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerskich Urzędu Transportu Kolejowego,
  • dr Jakub Majewski - Prezes Zarządu Fundacji “Pro Kolej”,
  • Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa,
  • Joanna Szozda – Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego.
  1. HUB Komunikacyjny – pomysł na rozwój Przemyśla
  • Piotr Plich - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla,
  • Mariusz Franków - Właściciel firmy przewozowej “Eurobus”,
  • Czesław Warsewicz - Prezes Zarządu PKP Cargo S.A.,
  • Wojciech Balczun - ekspert kolejowy,
  • bryg. SG Robert Rogoz - Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
  1. Turystyka Podkarpacka – kierunki rozwoju turystyki w regionie i narzędzia do jej promocji
  • Paweł Preisner - CEO firmy deweloperskiej Szklane Tarasy,
  • Wojciech Farbaniec - Członek Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP,
  • Ryszard Skotniczy - Prezes Zarządu Fundacji Slow Beskid,
  • dr Krzysztof Szpara - Dziekan Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
  • dr Jacek Rodzinka - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Innowacyjny Klaster Zdrowia i Turystyki „Uzdrowiska – Perły Polski Wschodniej”,
  • Robert Bańkosz - Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty",
  • Paweł Wójcik - Właściciel Biura Podróży PAWUK.
  1. Przyszłość Specjalnych Stref Ekonomicznych
  • Krzysztof Ślęzak - Dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC,
  • Adam Kuśnierz -  Dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN,
  • Dariusz Bożek - Prezydent Miasta Tarnobrzega,
  • Michał Sikora - Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman&Wakefield,
  • Beata Rapa - Dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego, oddział Rzeszów.
  1. Rynek Pracy
  • Tomasz Czop - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie,
  • Artur Grochowski - Ekspert Pracodawcy RP ds. szkolnictwa zawodowego,
  • Krzysztof Kuncelaman - Prezes Zarządu Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych,
  • Ewa Kołek – HR Business Partner G2A.com.
  1. Przedsiębiorca 2020 – wyzwania prawne dla biznesu na rok 2020 - podatki, prawo, należyta staranność w biznesie
  • Grzegorz Zych – Wiceprezes Zarządu Dobrowolscy Sp. z o.o.
  • Tomasz Bernat – Uniwersytet Szczeciński

Ważnym elementem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest wręczane Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Jest to nagroda wręczana laureatom konkursu, którego organizatorem jest Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego. W konkursie mogą brać udział firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego przynajmniej dwa lata bez względu na ich wielkość czy formę prawną.

Dodatkowymi wydarzeniami odbywającym się równolegle do Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego będą prezentacja produktów na targach spożywczych „Smaczne, bo Podkarpackie” oraz Podkarpacki Kongres Spożywców.

Wydarzeniem odbywającym się w tym samym dniu w G2A Arena będzie konferencja energetyczna Future Energy Forum, która poruszać będzie najbardziej aktualne problemy i wyzwania stojące przed sektorem energetycznym Polski. Celem konferencji jest dyskusja o bieżących trendach w energetyce, nowościach technologicznych oraz bezpieczeństwie energetycznym prosumentów, która poruszona zostanie w panelach dyskusyjnych „Rola fotowoltaiki w systemie energetycznym kraju” oraz „Cena energii, a poprawa efektywności energetycznej” między innymi przez Arkadiusza Sekścińskiego - Prezesa Zarządu PGE Energia Odnawialna S.A., Grzegorza Wiśniewskiego - Prezesa Zarządu Instytutu Energii Odnawialnej Sp. z o.o., Piotra Kuraszkiewicza - Prezes Zarządu Banku Pocztowego S.A. oraz Zenona Wajdę - Wiceprezes Zarządu PGE Obrót S.A., a także Włodzimierza Ehrenhalt - Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenie Energii Odnawialnej.

Uwieńczeniem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego i wydarzeń towarzyszących będzie koncert Filharmonii Futura oraz Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „Artyści na Szklaku” a także uroczysty bankiet.