Podstrona: Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Lublinie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Lublinie

2018-07-19
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Lublinie

18 lipca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyło się spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosławem Gowinem oraz przedstawicielami resortu. Tematyką poruszaną na zebraniu była ewaluacja jakości działalności naukowej.

Podczas spotkania odbyły się rozmowy na temat przyszłości polskiej nauki. Minister omawiał najważniejszy element nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, czyli ewaluacje jednostek naukowo-badawczych uczelni – powiedział prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 23 uczelni wyższych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką