Podstrona: Studenci inżynierii materiałowej z wizytą w Hucie Stalowa Wola / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci inżynierii materiałowej z wizytą w Hucie Stalowa Wola

2017-07-14 , red.  Artur Polakiewicz
Studenci inżynierii materiałowej z wizytą w Hucie Stalowa Wola

6 lipca br. studenci kierunku inżynieria materiałowa, w tym SKN Inżynierii Materiałowej AMSA, gościli w Hucie Stalowa Wola SA. Dzięki uprzejmości pracowników zakładu grupa pod opieką dr. inż. Marka Górala (KNoM) oraz mgr. inż. Pawła Pędraka zaznajomiła się z produktami, zdolnościami produkcyjnymi oraz planami rozwojowymi huty. Studentom zaprezentowano również wydziały i procesy technologiczne związane z inżynierią materiałową.

Huta Stalowa Wola SA jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz czołowym producentem i dostawcą wyrobów dla wojska (prowadzi działalność projektową, konstrukcyjną, produkcyjną i handlową). Politechnika Rzeszowska podpisała z Polską Grupą Zbrojeniową porozumienie o współpracy (pisaliśmy o tym w aktualnościach).