Podstrona: Stypendia ministra dla wybitnych studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia ministra dla wybitnych studentów PRz

2017-01-10 , red.  Artur Polakiewicz
Stypendia ministra dla wybitnych studentów PRz

10 stycznia br. pięciorgu studentom PRz zostały przyznane stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017.

Ministerstwo otrzymało w sumie 1902 wnioski o stypendium (w tym 1230 wniosków studentów i 672 wnioski doktorantów). Ostatecznie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję o przyznaniu 785 stypendiów (709 studentom i 76 doktorantom). Wśród stypendystów znaleźli się następujący studenci PRz:

• Paulina Biedka – studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku technologia chemiczna,
  • Dorota Bober – studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku architektura,
  • Patryk Figiel – student III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka,
  • Mateusz Michalski – student III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka,
  • Arkadiusz Wyłupek – student I roku studiów drugiego stopnia na kierunku mechatronika.

Stypendia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017 wypłacane są jednorazowo, wysokość stypendium wynosi 15 000 zł.