Podstrona: Trwa nabór do Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Trwa nabór do Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

2019-10-18
Trwa nabór do Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

Członkostwo w Chórze Akademickim Politechniki Rzeszowskiej to nie tylko praca, ale również wspaniała przygoda z muzyką i przyjaźnie na całe życie. To także uczestnictwo w festiwalach i koncertach oraz reprezentowanie Uczelni na wielu prestiżowych uroczystościach. Członkowie Chóru mają możliwość wielokierunkowego rozwoju muzycznego  w obszarze muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz pracy we wspaniałym, zgranym zespole.

Za szczególne osiągnięcia istnieje możliwość zdobycia dodatkowych punktów dla osób starających się o stypendium JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej.

Próby odbywają się 2 razy w tygodniu: we wtorki i środy o godz. 20:00 w budynku P przy ul. Poznańskiej, sala P-25. Szczególnie mile widziane w zespole głosy męskie.

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej w obecnej konwencji, z nowym wizerunkiem i składem powstał w kwietniu 2017 roku. Pomimo tak krótkiego istnienia ma na swoim koncie liczne występy w kraju i za granicą. Zespół dynamicznie się rozwija, dzięki wsparciu ze strony Władz Uczelni. Chór zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018” w Kielcach zorganizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską oraz na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prewezie w Grecji w lipcu 2019 r.

W zespole każdy może „rozwinąć skrzydła”. W 2019 roku, który jest Rokiem Stanisława Moniuszki, z inicjatywy dwóch studentów Lotnictwa i Kosmonautyki Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa – Anny Ziaji i Pawła Szczygłowskiego – scenarzystów i reżyserów powstał projekt musicalu „Halka-wersja współczesna” oparty na libretcie opery „Halka”. Spektakl odniósł duży sukces  jako niezwykle nowatorski - libretto „Halki” zostało bowiem osadzone w realiach XXI wieku i był pozytywnie oceniany również w mediach ogólnopolskich.

Więcej informacji o Chórze Akademickim PRz na facebook’u.