Podstrona: [VIDEO] Adapciak PRz, czyli jak poznać Politechnikę Rzeszowską już na wakacjach / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Adapciak PRz, czyli jak poznać Politechnikę Rzeszowską już na wakacjach

2018-07-17
[VIDEO] Adapciak PRz, czyli jak poznać Politechnikę Rzeszowską już na wakacjach

Studenci działający w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej przygotują swoich młodszych kolegów do wejścia w pierwszy semestr nauki poprzez udział w obozie szkoleniowym Adapaciak.

Pomoc oferowana przez Samorząd to pakiet wiadomości dotyczących tego jak wyglądają studia. To szansa dla nowo przybyłych na szybszą asymilację i wniknięcie w środowisko akademickie poprzez pełniejsze korzystanie z ofert organizacji studenckich działających na uczelni już od pierwszych dni października.

- Co roku członkowie Samorządu zabierają świeżo upieczonych żaków na obóz, podczas którego będą mogli nie tylko poznać strukturę swojej uczelni czy porozmawiać z jej przedstawicielami, ale również aktywnie spędzić końcówkę wakacji i poznać innych studentów „zerowego” roku – tłumaczy Elżbieta Chabko, członkini SSPRz. - Przygoda wielu czołowych postaci środowiska akademickiego zaczynała się właśnie od wrześniowej wyprawy na obóz adaptacyjny. Projekt Samorządu nie jest zwykłym spotkaniem integracyjnym jest wydarzeniem, które buduje nowe przyjaźnie i zostaje w pamięci na lata – dodaje E. Chabko.

W ciągu tygodniowego obozu uczestnicy przejdą szereg szkoleń m.in. dotyczących praw i obowiązków studenta, pomocy materialnej, czy studenckiego savoir-vivre’u. Oprócz tego na obozowiczów czekają liczne atrakcje: pokazy kół naukowych działających na Politechnice Rzeszowskiej, zwiedzanie najciekawszych miejsc uczelni i naszego miasta.

Część obozu odbywa się w Bieszczadach, gdzie w przerwie między szkoleniami będzie trwała tzw. sesja „0”. Zgodnie z tradycją obozu, kadra wciela się w prowadzących, którzy przeprowadzają egzaminy. Padają pytania na temat Rzeszowa, jego charakterystycznych punktów, czy uczelni, jej wydziałów i akademików. Nie może zabraknąć również pani z dziekanatu, której lepiej nie podpaść. Taki humorystyczny akcent obozu, na zawsze zapada w pamięć uczestników, którzy przy prawdziwej sesji egzaminacyjnej z łezką w oku wracają do tych wspomnień.

W tym roku Adapciak PRz odbędzie się w dniach 3 - 9 września. Obóz rozpocznie się w Rzeszowie, a następne po kilku dniach uczestnicy spędzą czas w Bystrem, urokliwej miejscowości w Bieszczadach.

Projekt „Adapciak PRz” po raz pierwszy odbył się we wrześniu 2013 roku w Kamionce. Od początku przyświeca mu ta sama idea, czyli działania integracyjne mające na celu zaszczepienie w nowych członkach środowiska akademickiego chęci działania na rzecz uczelni i włączenie się w działalności SSPRz, kół akademickich czy innych form aktywności studenckiej na Politechnice.

Pod tym adresem można się zarejestrować, a po więcej szczegółów zapraszamy na fanpage Adapciaka.