Podstrona: [VIDEO] Podróż w czasie... Kształtowanie się Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Podróż w czasie... Kształtowanie się Politechniki Rzeszowskiej

2017-07-10 , red.  Artur Polakiewicz
[VIDEO] Podróż w czasie... Kształtowanie się Politechniki Rzeszowskiej

Zapraszamy do obejrzenia dwóch części filmu TVP Rzeszów „Było tak...: Akademicki Rzeszów 1960-70" z 2012 roku, obrazu przywołującego wspomnienia z lat 1960–1970, kiedy w Rzeszowie powstawał ośrodek akademicki. To piękna podróż w czasie ukazująca m.in. rozwój Wyższej Szkoły Inżynierskiej, przekształconej w Politechnikę Rzeszowską, powstawanie w Rzeszowie życia studenckiego i centrum rozwijającego się regionu. Materiały archiwalne przedstawiają budowanie miasteczka studenckiego (budynki, w których mieściły się sale wykładowe, laboratoria, akademiki, a także mieszkania dla kadry naukowej). Ponadto dowiadujemy się z nich o pierwszych inicjatywach naukowych i kulturalnych.

Film jest świadectwem budowania jednego z największych ośrodków akademickich w Polsce, którym Rzeszów został w dużej mierze dzięki twórcom Politechniki Rzeszowskiej.