Podstrona: [VIDEO] Studenci PRz mają szansę na tytuł mistrzów świata. Pomóżmy! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Studenci PRz mają szansę na tytuł mistrzów świata. Pomóżmy!

2017-07-21 , red.  Artur Polakiewicz
[VIDEO] Studenci PRz mają szansę na tytuł mistrzów świata. Pomóżmy!

Marek Niewiadomy i Wojciech Wojtaczka, studenci lotnictwa na PRz, i ich trzej koledzy z Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów mają cel – wygrać X Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Pociunai na Litwie (29.07 - 13.08 br.). Wspólnie walczą o udział w nich, jednak brak im funduszy na sfinansowanie: dojazdu, opłaty wpisowej, holi (startów szybowców), przyrządów i środków bezpieczeństwa, wyżywienia i noclegu oraz opłat dla pomocników i kierownika drużyny. Warto dodać, że szanse na medale są wysokie – w poprzedniej edycji mistrzostw (rozgrywanej w Australii) nasza drużyna zdobyła tytuł drużynowych wicemistrzów świata, a indywidualnie wszyscy nasi reprezentanci wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce. Szybowcami, którymi dysponuje polska kadra, w tym samym czasie będą latać seniorzy startujący w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Czechach. Z tego powodu drużyna juniorska wystartuje w nieco okrojonym składzie (pięć zamiast sześciu osób).

Szybownicy otrzymali dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki tym pieniądzom zawodnicy potrzebują jeszcze tylko 16 tysięcy złotych. Trwa zbiórka w portalu PolakPotrafi.pl.

Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów są zawodami cyklicznymi, organizowanymi co dwa lata przez Światową Federację Sportów Lotniczych. W mistrzostwach startuje sześciu najlepszych zawodników (w wieku do 25 lat) z danego kraju. Zawody są rozgrywane w klasach Standard i Club.