Podstrona: Zmarł mgr inż. Bronisław Trala / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zmarł mgr inż. Bronisław Trala

2020-07-09
Zmarł mgr inż. Bronisław Trala

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bronisława Trali

byłego rzecznika patentowego PRz oraz Głównego Specjalisty ds.Nauki
Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia

składają

Rektor, Senat, Rada Uczelni oraz społeczność akademicka
Politechniki Rzeszowskiej

Mgr inż. Bronisław Trala urodził się 10 maja 1936r w Świlczy koło Rzeszowa.

Studia na Politechnice Krakowskiej ukończył w 1959 r., uzyskując tytuł mgr inż. mechaniki o specjalności technologia budowy maszyn. Swoje wykształcenie uzupełnił o studium rzeczników patentowych  zdobywając kwalifikacje do zajmowania stanowiska rzecznika patentowego. W 1980 r. ukończył  studia podyplomowe - planowanie i organizacja badań naukowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę zawodową rozpoczął w WSK PZL Rzeszów na stanowisku kierownika działu technicznego. W latach 1973-2012  był rzecznikiem patentowym  Politechniki Rzeszowskiej.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Orderem Odrodzenia Polski oraz Odznaką Zasłużony dla woj. rzeszowskiego.

Odejście takiej osoby jak Bronisław Trala, dobrej i życzliwej nie tylko napawa smutkiem, ale powoduje poczucie straty dla środowiska zawodowego i osób, którym dane było z Nim współpracować.

Msza żałobna 10.07. godz.15.00 w Kościele Parafialnym w Świlczy. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym w Świlczy.