Wsparcie dla osób niepełnosprawnych na Politechnice Rzeszowskiej

Informujemy, że sprawami osób niepełnosprawnych na uczelni zajmuje się pracownik Centrum Rekrutacji i Pomocy Materialnej.

Wnioski zaopiniowane i podpisane przez Pełnomocnika Dziekana ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Dziekana Wydziału można składać w Centrum Rekrutacji i Pomocy Materialnej, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Do podania należy dołączyć aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Prosimy o wydruk dwustronny.

mgr Magdalena Czarnik
Centrum Rekrutacji i Pomocy Materialnej
budynek: V-A  pokój: 302
telefon: 17 743 23 72
email: mczarnik@prz.edu.pl

Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury mgr inż. Wojciech Nowak
budynek: O
budynek: Arkus, pok. 209
telefon: 177432094
email: niemieco@prz.edu.pl

Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej obejmuje m.in:

• stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych;
  • organizację zajęć z wychowania fizycznego oraz dodatkowych zajęć sportowych dostosowanych do potrzeb studentów i doktorantów niepełnosprawnych;
  • organizowanie dodatkowych, uzupełniających lub wyrównawczych zajęć dydaktycznych dostosowanych do potrzeb studentów i doktorantów niepełnosprawnych;
  • zakup książek do Biblioteki Głównej w wersji uwzględniającej potrzeby osób niepełnosprawnych oraz zakup specjalistycznych programów komputerowych ułatwiających lub umożliwiających naukę według zapotrzebowania zgłaszanego przez studentów i doktorantów niepełnosprawnych;
  • poradnictwo psychologiczne;
  • wypożyczalnię sprzętu ułatwiającego studiowanie (np. laptop, tablet, lupa elektroniczna, dyktafon, itp.);
  • specjalnie dostosowane stanowisko komputerowe w Bibliotece Głównej PRz;
  • finansowanie w części lub w całości wynagrodzenia asystentów studentów i doktorantów niepełnosprawnych za czas poświęcony na pomoc w procesie kształcenia;
  • finansowanie innych działań mających na celu stwarzanie studentom i doktorantom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia.

Akty prawne