21 Lip

Sukces Działu Współpracy Międzynarodowej

Ocena jakościowa wniosku to ponad 90%, a uzyskana dla 22 osób dotacja – 47 405 EUR. Współpraca dotyczy Politechniki Rzeszowskiej i uczelni z Kazachstanu, Uzbekistanu oraz Ukrainy.
20 Lip

[VIDEO] Podsumowanie II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo...

Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”.

18 Lip

Nowa współpraca w zakresie „Nauka – Technika – Wiedza”

17 lipca br. Politechnika Rzeszowska podpisała list intencyjny ze Stowarzyszeniem „Ars Scientia”.
12 Lip

Zagadnienia medyczne w Katedrze Konstrukcji Maszyn

W Katedrze Konstrukcji Maszyn od kilkunastu lat są realizowane projekty dotyczące m.in. technik wytwarzania na potrzeby modelowania medycznego oraz konstrukcji urządzeń dla osób niepełnosprawnych.

11 Lip

[VIDEO] Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy BOMBARDIER Aerospace

Dotyczyło przyszłej współpracy naukowo-badawczej w dziedzinie innowacyjnych technologii.

10 Lip

Agata Skwarczyńska laureatką konkursu „Innovators Under 35 Poland”

Tematyka badań naukowych prowadzonych przez dr inż. Agatę Skwarczyńską dotyczy kompozytowych biomateriałów do zastosowań w inżynierii tkankowej.
07 Lip

Współpraca z niemiecką uczelnią

Rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz złożyli wizytę na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz.