Podstrona: Informacja o zakresie działalności Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Informacja o zakresie działalności Politechniki Rzeszowskiej

Witamy na stronie internetowej Politechniki Rzeszowskiej. Jest to najstarsza i największa uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Uczelnia jest klasyfikowana w światowych rankingach szkół wyższych. Na uczelni prowadzone są badania naukowe, których wyniki są publikowane w specjalistycznych czasopismach. Artykuły naszych naukowców są cytowane w pracach naukowych na całym świecie.

Kształcenie

Na Politechnice Rzeszowskiej studiuje około 12 000 studentów na siedmiu wydziałach, na ponad 30 kierunkach studiów. Mają również możliwość rozwijać pasje i zainteresowania w kołach naukowych, agendach kulturalnych oraz kilkunastu sekcjach sportowych. Politechnika Rzeszowska, jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce, umożliwia uzyskanie licencji pilota liniowego. Pasjonaci lotnictwa i szybownictwa mogą doskonalić swoje umiejętności w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Współpraca międzynarodowa

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość uczenia się języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego w Centrum Języków Obcych, a obcokrajowcy języka polskiego. Mogą także uzyskać certyfikaty potwierdzające znajomość języków angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego.

Studenci mogą odbywać część studiów na jednej spośród ponad 100 uczelni zagranicznych w 30 krajach. Studenci oraz absolwenci uczelni mają szansę odbycia stażu w jednej z zagranicznych firm, które mają podpisaną umowę z Politechniką Rzeszowską.

Badania naukowe

Na Politechnice Rzeszowskiej działa Szkoła Doktorska Nauk Inżynieryjno-Technicznych. Naukowcy są w niej przygotowywani do prowadzenia prac badawczych niezbędnych do napisania i obrony rozprawy doktorskiej. Tutaj również przekazywana jest najnowsza światowa wiedza z wybranych obszarów nauki oraz metodologii badań z zakresu siedmiu dyscyplin naukowych.

W ramach programu „Doktorat Wdrożeniowy” prowadzone są badania naukowe we współpracy z firmami lub innymi podmiotami. Wyniki prac są wykorzystywane przez te podmioty w ich działalności.