Podstrona: Andrzejki Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Andrzejki Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”

2021-12-09 , red.  Marcin Zych, Anna Worosz
Wystąpienie prof. Grzegorza Ostasza,

Studencki Zespół Pieśni i Tańca PRz „Połoniny” zorganizował tradycyjnie już wieczór andrzejkowy. To coroczne wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkań kilku pokoleń tancerzy, wspomnień, podsumowań oraz pożegnań tych, którzy rozstają się z zespołem oraz „pasowań” nowych jego członków.

Przebieg wydarzenia

Andrzejkowe spotkanie wypełnione było atrakcyjnymi prezentacjami tanecznymi i muzycznymi. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości honorowych - założycielki „Połonin” Alicji Haszczak oraz prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza. Następnie uhonorowano osoby, które rozstawały się z zespołem. W imieniu rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika prorektor ds. studenckich prof. Grzegorz Ostasz wręczył zasłużonym osobom listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem imprezy była prezentacja suit tanecznych w wykonaniu grup naborowej i młodszej „Połonin” połączona ze specjalną ceremonią pasowania na nowego członka zespołu. Było wiele zabaw i konkursów, a także życzenia składane Andrzejom. Po północy grupy koncertowe zaprezentowały swoje umiejętności taneczne zgromadzonym uczestnikom. Rada Młodzieżowa przygotowała również prezentację multimedialną podsumowującą koncerty Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca PRz „Połoniny” podczas dwóch międzynarodowych letnich festiwali.