Podstrona: E-matematyk – Krystian Karczyński na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

E-matematyk – Krystian Karczyński na Politechnice Rzeszowskiej

2016-12-12 , red.  Artur Polakiewicz
E-matematyk – Krystian Karczyński na Politechnice Rzeszowskiej

13 grudnia br. o godz. 12.45 na Politechnice Rzeszowskiej będzie można spotkać się z Krystianem Karczyńskim, który od wielu lat prowadzi interaktywne kursy matematyczne. Kanał absolwenta Politechniki Poznańskiej „eTrapez” subskrybuje na YouTubie prawie 20 000 internautów.

źródło: youtube.com/ eTrapez

„Kiedyś przez przypadek w telewizji wpadłem na program, emitowany na mało znanym kanale, w którym jakiś pan tłumaczył macierze. Pomyślałem, że robię to od rana do wieczora i mam tego dosyć, a facet z macierzami występuje w telewizji…” – uzasadniał ideę internetowych lekcji matematyki (tvp.info.com). „Wiem, że jestem […] rozpoznawany wśród studentów, zwłaszcza pierwszego roku, tych, którzy mają matematykę. Kiedyś sobie policzyłem, że ok. pół miliona studentów I roku, z różnych kierunków, może być zainteresowanych moimi wykładami” – dodał.

Spotkanie z internetowym nauczycielem matematyki na Politechnice Rzeszowskiej organizuje Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej BRIEF. „Większości studentów naszej uczelni nie trzeba przedstawiać, twórca najpopularniejszego serwisu e-learnigowego z matematyki, osoba, która najtrudniejsze zadania matematyczne potrafi zamienić na banalnie proste, zagości na Politechnice Rzeszowskiej już 13 grudnia!” – napisali na facebookowej stronie wydarzenia.

KH