Podstrona: Gratulujemy studentkom PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Gratulujemy studentkom PRz

2017-02-06 , red.  Artur Polakiewicz
Gratulujemy studentkom PRz

Niezmiernie miło nam poinformować, że Maria Krasowska i Kinga Szmigiel zwyciężyły w ogólnopolskim studenckim konkursie zorganizowanym przez Grupę PZU. Udział w nim wzięło 106 osób, a nagrodzono 12. Wśród nich znalazły się aż dwie studentki z Politechniki Rzeszowskiej (PRz jako jedyna uczelnia w Polsce ma dwie laureatki). Nagrodą główną było 5000 zł. Obie studentki należą do Koła Naukowego EKObiznes. Na potrzeby konkursu nagrały swoje CV w wersji wideo.

Pierwsza z naszych zwyciężczyń – Kinga Szmigiel – jest studentką zarządzania. W głosowaniu internautów uzyskała 3211 głosów. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, a także pisze i publikuje artykuły, które ukazują się w różnych czasopismach, m.in. w kwartalniku „Modern Management Review”. Wygrała również konkurs na najlepszą pracę licencjacką na kierunku zarządzanie. Kinga jest pasjonatką podróży, uwielbia poznawać kulturę innych krajów, a jej życiu przyświeca motto: „Marzenia nie spełniają się same, marzenia się spełnia”.

Druga laureatka – Maria Krasowska – stypendium w wysokości 5000 zł zdobyła w głosowaniu uczestników (1557 głosów). Studiuje zarządzanie, a poza tym pisze powieści dla dzieci i młodzieży, prowadzi 3 kanały w serwisie YouTube, gdzie ogląda ją 80 000 osób, pracuje jako instruktorka tańca i gimnastyki, a także recenzuje książki. Pasjonuje się biznesem, zdrowym stylem życia, tańcem, uwielbia czytać i rozwijać się. Z twarzy Marysi nigdy nie znika uśmiech. Jej motto brzmi: „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć”. Tysiące dziewcząt z całej Polski uczą się od niej i podążają za jej przykładem.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 20 lutego br. w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy.