Podstrona: Nowa współpraca w zakresie „Nauka – Technika – Wiedza” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowa współpraca w zakresie „Nauka – Technika – Wiedza”

2017-07-18 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Nowa współpraca w zakresie „Nauka – Technika – Wiedza”

17 lipca br. Politechnika Rzeszowska podpisała list intencyjny ze Stowarzyszeniem „Ars Scientia”. Naszą uczelnię reprezentował dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia,  a „Ars Scientice” Paweł Pasterz, prezes Zarządu Stowarzyszenia (autor i gospodarz programów „Radiolatorium” i „Nocy z gwiazdami” w Polskim Radiu Rzeszów) oraz Marlena Proszak, członek Zarządu Stowarzyszenia, dyrektor firmy POLIMEDIA.

List intencyjny dotyczy wspólnych działań na rzecz rozwoju obu stron. Deklarują one organizowanie pokazów naukowych, warsztatów interaktywnych, konkursów, prezentacji i szkoleń. Ponadto współpraca będzie polegać na realizacji prac naukowo-badawczych (projektowanie i budowa urządzeń demonstracyjnych), udziale w projektach, programach i inicjatywach oraz wspieraniu inicjatyw mających na celu popularyzację nauk technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie „Ars Scientia” jest organizacją, którego członkowie od kilku lat z wielką pasją i zaangażowaniem zajmują się popularyzacją nauki na wielu płaszczyznach. Jedną z form promocji nauki jest audycja  RADIOLATORIUM, Słuchaj... by WIDZIEĆ więcej emitowana na antenie Polskiego Radia Rzeszów, poświęcona zagadnieniom z zakresu techniki, historii nauki oraz tradycyjnych form eksperymentowania. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest popularyzowanie i realizacja formuły 3Z: Zobacz – Zbuduj – Zademonstruj we wszystkich dostępnych formatach.