Podstrona: Rektor PRz pogratulował naszym studentom sukcesów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rektor PRz pogratulował naszym studentom sukcesów

2017-02-16 , red.  Artur Polakiewicz
Rektor PRz pogratulował naszym studentom sukcesów

16 lutego br. podczas posiedzenia Senatu PRz studenci, laureaci ogólnopolskich konkursów, otrzymali gratulacje od rektora prof. Tadeusza Markowskiego.

Wśród wyróżnionych znalazł się Łukasz Kolman (Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa), zwycięzca konkursu „Student-Wynalazca” (za urządzenie do wspomagania osób niewidomych i niedowidzących). W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymało dwóch innych przedstawicieli kierunku mechatronika – Wojciech Kłos (za cykl wynalazków: urządzenie do rehabilitacji ręki i przedramienia oraz sposób rehabilitacji ręki i przedramienia z wykorzystaniem urządzenia), a także Wojciech Puzio (za urządzenie do wspomagania komfortu i bezpieczeństwa osób starszych i niepełnosprawnych). Rektor pogratulował również im. Podziękowania podczas Senatu usłyszał także dr inż. Jacek S. Tutak, współtwórca wyróżnionych wynalazków.

Z kolei studentki Wydziału Zarządzania Maria Krasowska I Kinga Szmigiel zostały docenione za wygraną w konkursie PZU „Inwestycja w Przyszłość”. Przypomnijmy, że PRz jako jedyna uczelnia w Polsce ma dwie laureatki. Obie studentki należą do Koła Naukowego Ekobiznes.