Podstrona: Zaproszenie do konkursu Engineer Student Award 2017 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie do konkursu Engineer Student Award 2017

2017-01-23 , red.  Artur Polakiewicz
Zaproszenie do konkursu Engineer Student Award 2017

Organizatorem konkursu dotyczącego branży kolejowej i infrastruktury jest firma M&MR Trading Polska (TransComfort). Engineer Student Award 2017 jest skierowany do studentów wyższych uczelni technicznych. Mają oni stworzyć najbardziej innowacyjne rozwiązanie z dziedziny infrastruktury szynowej dotyczące co najmniej jednego z pięciu zadań konkursowych:

1. „Mocowanie szyn z podparciem ciągłym bez poprzeczek torowych”.
  2. „Podpory podkładów – BN918145”.
  3. „Pomiar ugięcia podczas przejazdu pojazdu szynowego.
  4. „System nawierzchni przejazdu kolejowego przy zachowaniu ciągłości nawierzchni torowej i drogowej”.
  5. „Tor bezpieczny dla rowerów”.

Cele przedsięwzięcia to promocja wykonanych przez studentów projektów naukowych w dziedzinie infrastruktury torowej w Polsce oraz umożliwienie im prowadzenia własnych badań oraz dostępu do profesjonalnych podmiotów branży. Engineer Student Award ma łączyć sferę naukową z biznesową, czego skutkiem będzie wspólna dbałość o bezpieczeństwo w ruchu.

Termin nadsyłania zgłoszeń: od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2017 r.

Główną nagrodą w konkursie jest miesięczny staż zagraniczny w Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH oraz 3000 zł.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i zapoznania się z jego regulaminem.