Podstrona: [VIDEO] Zaproszenie na uroczystość 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Zaproszenie na uroczystość 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz

2017-05-23 , red.  Artur Polakiewicz
[VIDEO] Zaproszenie na uroczystość 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz

Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza zaprasza na jubileusz 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca br. w auli V-1, początek o godz. 9.00. W programie uroczystości przewidziano m.in.: wystąpienia dyrektora OKL-u i rektora PRz, wykład jubileuszowy oraz wręczenie dyplomów i wyróżnień.

Ośrodek Szkolenia Personelu Lotniczego w Rzeszowie powstał 1 stycznia 1977 r., jego dyrektorem został płk pil. mgr Bronisław Janus. Pierwsze loty szkoleniowe przeprowadzono na samolotach An-2 w czerwcu, a do sierpnia 1981 r. Politechnika Rzeszowska wypromowała pierwszych 21 studentów z licencjami zawodowymi. Kolejnym ważnym momentem w historii OSPL-u była decyzja o przekazaniu majątku tej jednostki Politechnice Rzeszowskiej i powołanie przez rektora PRz prof. dr. hab. inż. Stanisława Kusia Ośrodka Kształcenia Lotniczego – samodzielnej pozawydziałowej jednostki (1 kwietnia 1990 r.).

OKL szkoli studentów kierunku pilotaż Politechniki Rzeszowskiej, ponadto prowadzi kursy lotnicze i świadczy usługi lotnicze (zgodnie z posiadanymi koncesjami, na zasadzie odpłatności). OKL to nie tylko szkoła pilotów, lecz także m.in.: Ośrodek ATO, Organizacja Szkolenia Personelu Obsługi Technicznej, Organizacja Obsługowa i Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pełnego wspomnień: