Podstrona: [FOTO] Certyfikat „Studia z przyszłością” dla kierunku technologia chemiczna / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] Certyfikat „Studia z przyszłością” dla kierunku technologia chemiczna

2017-04-14 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
[FOTO] Certyfikat „Studia z przyszłością” dla kierunku technologia chemiczna

W dniu 13 kwietnia 2017 r. odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji „Studia z przyszłością” organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Program ten służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Certyfikatami „Studia z przyszłością” organizatorzy uhonorowali te kierunki studiów, które gwarantują realizację kształcenia według oryginalnych i wartościowych programów dobrze odpowiadających na potrzeby rynku pracy.

Miło nam ogłosić, że tytularną akredytację uzyskały studia II-go stopnia prowadzone na kierunku technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym.

Eksperci oceniający programy studiów zgłoszone do akredytacji „Studia z przyszłością”, którzy badali m.in. innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne czy formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami, docenili fakt, że prowadzone kształcenie zapewnia studentom studiów kierunku technologia chemiczna zdobycie takich umiejętności i kompetencji inżynierskich podbudowanych wiedzą z zakresu nauk chemicznych i technologii chemicznej, które powodują, że absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych. Jest to szczególnie istotne w aspekcie tego, że do strategicznych sektorów gospodarki województwa podkarpackiego ujętych w strategii rozwoju regionalnego, oprócz sektora lotniczego i informatycznego, należy właśnie sektor przemysłowy (z chemicznym i farmaceutycznym), a właśnie w tym zakresie kształcą się studenci wyróżnionego kierunku.

Uzyskując ten certyfikat, dołączyliśmy do grona najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów w Polsce!

Szczegółowe informacje o wyróżnionych oraz obszerna fotorelacja z gali są dostępne na stronie internetowej Programu http://www.studiazprzyszloscia.pl/glowna.