Podstrona: [VIDEO] Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów

2017-02-07 , red.  Artur Polakiewicz
[VIDEO] Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów, działające przy Katedrze Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, to część międzynarodowej organizacji studenckiej EUROAVIA. Do rzeszowskiego koła należy 80 pasjonatów lotnictwa, którzy od podstaw budują samoloty i drony. To młodzi ludzie głodni kolejnych sukcesów w światowych zawodach.
Dotychczasowe
osiągnięcia EUROAVII Rzeszów to:

• 5. miejsce za największy podniesiony ładunek (sierpień 2011, ACC),
  • 4. miejsce za dokumentację projektową (sierpień 2013, ACC),
  • 3. miejsce w klasyfikacji generalnej – pierwsze wśród modeli wykonanych z materiałów naturalnych (sierpień 2015, ACC),
  • 2. miejsce za raport techniczny oraz 7. na 68 startujących drużyn w klasyfikacji generalnej (marzec 2016, SAE East),
  • 11. miejsce w klasyfikacji generalnej na 70 drużyn (kwiecień 2016, SAE West),
  • 12. miejsce na 23 zarejestrowane drużyny (październik 2016, debiut z dronem na zawodach IMAV).

Corocznie EUROAVIA Rzeszów razem z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Rzeszów organizuje konferencję lotniczą. Bierze też udział w piknikach naukowych na terenie całej Polski i organizuje wyjazdy naukowe dla studentów. Do działań koła należy również prowadzenie serii spotkań z osobami ze świata lotniczego i ułatwianie studentom kontaktu z firmami z branży lotniczej. Studenci zrzeszeni w kole zwiedzają zakłady partnerskich firm, aktywnie uczestniczą w organizowanych przez nie wydarzeniach, piknikach i konferencjach. EUROAVIA jest częścią międzynarodowej społeczności, dlatego bierze udział w wydarzeniach i szkoleniach w całej Europie.
Oto plany udziału w zawodach międzynarodowych w 2017 roku:

• SAE Aero Design (kwiecień 2017, Lakeland, USA)
    SAE Aero Design jest serią największych na świecie zawodów, organizuje je amerykańskie stowarzyszenie Society of Automotive Engineers (SAE). Rywalizacja toczy się w Stanach Zjednoczonych w dwóch edycjach – zachodniej (Fort Worth, Teksas) w marcu 2017 oraz wschodniej (Lakeland, Floryda) w kwietniu 2017 roku.
  • Air Cargo Challenge (sierpień 2017, Zagrzeb, Chorwacja)
    Air Cargo Challenge to zawody skierowane do studentów kierunków lotniczych, od 2003 roku organizowane w Europie co dwa lata.
  • IMAVS (wrzesień 2017, Tuluza, Francja)IMAVS – International Micro Air Vehicles, Conferences and Competition – rokrocznie organizowany największy na świecie konkurs połączony z konferencją. Jego celem jest promowanie bezzałogowych obiektów latających, zwłaszcza autonomii lotu.
    Więcej o działalności koła na stronie euroavia.prz.edu.pl oraz na Facebooku Euroavia Rzeszów.
    Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!