Podstrona: Izabela Dec – mistrzyni i nasza kandydatka na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2016 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-01-24 , red.  Artur Polakiewicz

Studentka Wydziału Zarządzania PRz bierze udział w 57. Plebiscycie Sportowym „Nowin”. Głosowanie na sportowców i trenerów odbywa się w dwóch etapach – najpierw w miastach i powiatach, a następnie w województwie.

Izabela Dec od 5. roku życia trenuje karate kyokushin. Na pierwszy trening przyprowadził ją tata. Jedna z zasad, którymi zawodniczka kieruje się w życiu, brzmi: „Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd”. Należy do AZS PRz, gdzie trenuje u Janusza Wiśniewskiego. Jest również członkiem Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, tam jej trenerem jest Dariusz Burda. Studentka PRz jest zdobywczynią wielu tytułów mistrzowskich, zwyciężczynią m.in. Puchar Polski (2012), mistrzostw Polski południowej (2013) i mistrzostw Polski (2016). Jest również medalistką mistrzostw Europy (2011, 2013, 2014), Mołdawii (2016) i Białorusi (2016).

Nasza kandydatka to urodzona zwyciężczyni, odważna dziewczyna z pasją. W plebiscycie „Nowin” reprezentuje powiat leżajski. Głosowanie w tym etapie potrwa do 2 lutego 2017 r. do godz. 20.59. Gorąco zachęcamy do oddania głosu na studentkę PRz (SMS o treści NNS.212 pod nr 72355).

Rywalizację kandydatów można obserwować na: