23 Mar

Umowa o współpracy z IBG INSTALBUD Sp. z o.o.

W ramach podpisanej umowy strony będą m.in. prowadzić wspólne badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe.
16 Lut

Filipińska firma stosuje oprogramowanie CPDev opracowane na WEiI

Od prawie 10 lat firma Instrument Science Systems z Quezon City na Filipinach instaluje systemy kontrolno-pomiarowe z pakietem oprogramowania CPDev.

28 Sty

Na Podkarpaciu powstanie klaster kosmiczny

Siłą polskiego klastra kosmicznego ma być wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego polskiej nauki, dlatego wśród podmiotów podpisujących list intencyjny znalazła się m.in. Politechnika Rzeszowska.
15 Sty

Politechnika Rzeszowska liderem programu grantowego PCI

W ramach II naboru do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji przyznano dofinansowanie na realizację 32 projektów z naszej uczelni.

04 Sty

Konkurs na uzyskanie wsparcia w ramach Projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”

Wsparciem mogą być objęte wyniki prac intelektualnych, do których prawa posiada Politechnika Rzeszowska.
23 Lis

Bramki do zdalnego pomiaru temperatury

Na Politechnice Rzeszowskiej w ramach współpracy z przemysłem w prowadzeniu badań obejmujących rozwiązania do walki z epidemią Covid-19 w budynku V umieszczono bramki do zdalnego pomiaru temperatury.

30 Paź

Politechnika Rzeszowska uczestniczy w pracach dotyczących Paktu na rzecz...

Politechnika Rzeszowska została zaproszona do udziału w obradach okrągłego stołu wysokiego szczebla na temat Paktu na rzecz umiejętności z sektorem produkcji lotniczej i obronnej.
21 Paź

Wydział Chemiczny partnerem w programie ChemHR

Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej jest partnerem naukowym programu kształcenia kadr dla przemysłu chemicznego ChemHR.