21 Maj

Finał X edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego na PRz

W dziesiątej edycji konkursu wzięło udział 318 uczniów z 52 szkół województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
16 Maj

Wręczono tytuły Profesorów Honorowych

Tytuły odebrali prof. Henryk Kopecki oraz prof. Jerzy Łunarski. Tytuł Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej otrzymał też zmarły niedawno prof. Wiesław Żylski.

16 Maj

Materiały video z III Konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i...

Udostępniamy filmy z poszczególnych paneli tematycznych III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”, która 16-17 kwietnia odbyła się na PRz.
08 Maj

9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy. Pasaż NAUKI

Znikające szkło, podróże w czasie i przestrzeni, zorza polarna, oglądanie niewidzialnego i podsłuchiwanie tego, co w trawie piszczy - zapraszamy do Pasażu NAUKI podczas 9. Dnia Odkrywców na PRz.

12 Kwi

Biogospodarka - nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

Biogospodarka to kierunek międzywydziałowy prowadzony przez Wydział Chemiczny i Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. PRz uruchamia nowy kierunek od października 2018 roku.
06 Kwi

9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy na Politechnice Rzeszowskiej

To cykliczna impreza, której celem jest popularyzacja nauki i techniki w formie rodzinnego pikniku. Politechnika Rzeszowska jest głównym partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

06 Kwi

Komisja ds. etyki w nauce w sprawie wypowiedzi publicznych uczonych

Komisja do spraw etyki w nauce na posiedzeniu plenarnym w dniu 12 marca 2018 r. opracowała stanowisko w sprawie wypowiedzi publicznych uczonych w sprawach ważnych dla społeczeństwa i państwa.
22 Mar

Prof. Leonard Ziemiański odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.