01 Lip

Studenci z Ukrainy chcą studiować budownictwo w Politechnice Rzeszowskiej

Studenci z Użhorodzkiego Uniwersytetu Narodowego (Uzhhorod National University) są zainteresowani podjęciem studiów drugiego stopnia na kierunku "Budownictwo".
26 Cze

Na ostatniej prostej przed wyjazdem do Chin

W czerwcu odbyły się szkolenia z języka chińskiego dla studentów wyjeżdżających na wymianę do Huazhong University of Science and Technology w Wuhan.

17 Cze

Wykładowca Politechniki Rzeszowskiej na stażu w Norwegii w ramach Programu...

Dr inż. Roman Wdowik z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa jako jedyny naukowiec z Podkarpacia przebywał na stażu w Uniwersytecie w Stavanger w Norwegii w ramach I edycji Programu im. Bekkera.
31 Maj

Studenci z Politechniki Kijowskiej z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska gościła grupę studentów z Kijowa, którzy są zainteresowani podjęciem studiów II stopnia na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

28 Maj

"Chinese week" na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnikę Rzeszowską odwiedziły delegacje z dwóch chińskich uniwersytetów: Dongguan University of Technology i Guangxi University of Science and Technology.
15 Maj

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Helmut Schmidt University

Wspólne badania będą dotyczyć m.in. aktualnych zagadnień i innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w dziedzinie zasilania elektrycznego, elektromobilności i specjalnej techniki napędowej.

23 Kwi

Studentki Politechniki Rzeszowskiej odwiedziły Uniwersytet w Indiach

- Podróż do Indii była niesamowitą przygodą, która dała nam możliwość poznania odmiennej kultury i nawiązania przyjaźni ze studentami z całego świata - podkreślają studentki Wydziału Chemicznego PRz.
26 Mar

Dni Nauki Polskiej w Grecji z udziałem Politechniki Rzeszowskiej

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali Jan Rybak z Działu Współpracy Międzynarodowej PRz oraz dr hab. inż. Mirosław Tyrka, prof. PRz. prodziekan ds. nauki Wydziału Chemicznego.