06 Lut

Delegacja z Fachhochschule Bielefeld z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Tematem rozmów był rozwój współpracy naukowej oraz zwiększenie liczby studentów biorących udział w programie Erasmus+ obu uczelni.
31 Sty

Siedem kierunków studiów w języku angielskim na Politechnice Rzeszowskiej

Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia siedem kierunków studiów I stopnia w języku angielskim. Jest to zarówno oferta dla kandydatów z zagranicy jak i z Polski.

30 Sty

Rozmowy o współpracy z Uniwersytetem w Splicie

Od 21 do 23 stycznia br. z wizytą w Splicie przebywała delegacja z Rzeszowa. Politechnikę Rzeszowską reprezentował dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia.
18 Sty

Politechnika Rzeszowska współpracuje z uczelniami z Brazylii i Gruzji

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Universidade de São Paulo w Brazylii oraz dwoma uczelniami w Gruzji (Georgian Aviation University oraz Business and Technology University).

04 Gru

Studenci Politechniki w Stalowej Woli będą się uczyli języka chińskiego

Politechnika Rzeszowska będzie współtworzyć Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli. Jednym z celów centrum jest nauka języka chińskiego przez studentów uczelni w tym mieście.
27 Lis

Ambasador Kanady z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

Rozmowy z władzami Politechniki Rzeszowskiej dotyczyły m.in. możliwości współpracy badawczo-rozwojowej między kanadyjskimi i polskimi ośrodkami badań lotniczych.

26 Lis

Delegacja Politechniki Rzeszowskiej z rewizytą w Wielkiej Brytanii

W dniach 21-22 listopada 2018 r. delegacja PRz odwiedziła dwa uniwersytety w Wielkiej Brytanii - Surrey University w Guildford i University Degrees in the Football and Sports Industry (UCFB).
21 Lis

Delegacja z Irackiego Kurdystanu w Politechnice Rzeszowskiej

Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości i perspektyw kształcenia kurdyjskich studentów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.