07 Gru

Pozostały wolne miejsca na praktyki z programu Erasmus+

Erasmus+ Cię wyróżni! Zdobądź praktyczne doświadczenie i zwiększ swoje szanse na zatrudnienie po zakończeniu studiów - zachęca Monika Stanisz pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.
05 Gru

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów IAESTE na Politechnice Rzeszowskiej

W trakcie konferencji tytuł Członka Honorowego IAESTE Polska otrzymał dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz - założyciel oraz wieloletni działacz na rzecz IAESTE Rzeszów.

30 Lis

Nowi studenci Politechniki Rzeszowskiej z Wietnamu

To kolejna grupa młodych osób, które uzyskały wizy od Ambasady RP w Hanoi, otrzymując szansę kształcenia się na upragnionym kierunku w Polsce.
28 Lis

Wizyta przedstawicieli PRz na Targach FORMNEXT 2017

Bezprecedensowym wydarzeniem podczas targów, zwłaszcza dla polskiego przemysłu była światowa premiera pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D do spiekania proszków polimerowych firmy SONDASYS.

15 Lis

Młodzież z programu Erasmus + z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

- W ramach programu uczestnicy poznają specyfikę systemu oświaty danego kraju, ofertę edukacyjną uczelni wyższych w regionie - mówi Elżbieta Łagocka-Mękal, nauczyciel języka niemieckiego ZS w Jeżowem.
30 Paź

Rektor Uniwersytetu w Macedonii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

W trakcie spotkania z prof. Tadeuszem Markowskim, rektorem Politechniki Rzeszowskiej, omawiane były możliwości rozwijania bliższej współpracy akademickiej między obiema uczelniami.

26 Paź

Ostatnie dni naboru do Programu Erasmus +

Do 31 października trwa nabór do programu Erasmus + dla pracowników dydaktycznych oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.
24 Paź

Oferta stypendialna DAAD

– W ofercie na nowy rok akademicki DAAD proponuje wiele ciekawych możliwości dla studentów, młodych naukowców i profesorów – zachęca Urszula Kluska kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.