Podstrona: VI Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju"

Nadchodzące wydarzenia

13 - 14.09.2021
Organizator: Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza, Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, Studenckie Koło Naukowe "Eurointegracja"
Miejsce wydarzenia: Budynek V - Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza
Kontakt: Dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz - przewodniczący komitetu organizacyjnego e-mail: mruszel@prz.edu.pl

W dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza odbędzie się VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana przez Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że poprzez dyskusje z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów przyczynimy się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.

Podczas VI Konferencji poruszone zostaną tematy związane z kształtowaniem oraz realizacją założeń polityki klimatycznej. W trakcie paneli plenarnych i tematycznych omówimy zagadnienia dotyczące zastosowania nowoczesnych technologii w elektroenergetyce, odnawialnych źródeł energii, możliwości ich popularyzacji, zalet płynących z ich stosowania oraz regulacji prawnych. Prelegenci omówią również kwestie eksploatacji surowców energetycznych i ich wpływ na zanieczyszczenie oraz stan środowiska naturalnego.

Organizatorzy przewidują również udział osób prezentujących referaty dotyczące: technologii wodorowych, efektywności energetycznej, materiałów energooszczędnych, elektromobilności, gazomobilności, polityki energetycznej w świetle działań międzynarodowych, niskoemisyjnej gospodarki i jej implikacji w ramach regulacji energii.

V Konferencja Naukowa (2020) została objęta patronatem medialnym przez: Polska Agencja Prasowa Biznes, Interia, TVP Info, TVP3 Rzeszów, Biomasa, BiznesAlert.pl, Centrum Informacji Rynku Energii (cire.pl),  Cng-Lng.plEnergetyka24, Energetyka, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta PolitechnikiGospodarkaPodkarpacka.plMój Rzeszów, Napędy i Sterowanie, Nowa Energia, Nowiny24Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Smart-Grids.plThe Warsaw Institute Review, Trendywenergetyce.plWiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.plGrupa medialna InfoRzeszównaŻywo.plRadio Centrum, Miesięcznik Instal, green-news.pl, Euractiv.pl, Biznes i Styl, GlobEnergia, Energia i Recykling, Portal Morski, Ochrona i Bezpieczeństwo, gospodarkamorska.pl

Patronat honorowy na wydarzeniem (2020) objęli: Prezes Rady MinistrówMinister Klimatu, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Cyfryzacji, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoDyrektor Rządowego Centrum BezpieczeństwaNarodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP, Parlamentarny Zespół Energii i Klimatu, Komisja do Spraw Energii i Skarbu PaństwaDyrektor Central Europe Energy Partners, Komisja Cyfryzacji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki WiatrowejWojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Patronat: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Podczas przyszłorocznej edycji (2021) planujemy wystąpić o objęcie patronatem nad Konferencją do ww. instytucji. Spodziewamy się również kolejnych, nowych patronatów medialnych, a także honorowych.

Czasopisma naukowe współpracujące z nami w ramach V Konferencji: "Rocznik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej" (70 punktów), "Polish Journal of Environmental Studies" (40 punktów), „Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation” (20 punktów), "Sprawy międzynarodowe" (20 punktów), "Polityka energetyczna" (20 punktów), "Przegląd Europejski" (20 punktów), "Eastern Review" (20 punktów), "Polityka i Społeczeństwo" (20 punktów), "Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego" (20 punktów), Miesięcznik "Instal" (20 punktów), "Studia i Materiały (20 punktów), "Zeszyty Naukowe Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (5 punktów), "Problemy Jakości" (5 punktów), "Zarządzanie Innowacyjne w Gospodarce i Biznesie" (5 punktów), "Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury" (5 punktów), "Modern Management Review" (5 punktów), "Energy Policy Studies".

Strona internetowa Konferencji

Lista wydarzeń