Podstrona: European Defence Challenge II edycja – webinarium / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

European Defence Challenge II edycja – webinarium

2022-02-23 , red.  Anna Worosz
European Defence Challenge II edycja – webinarium

1 marca 2022 r. o godz. 17:30 odbędzie się webinarium internetowe z udziałem ekspertów rozpoczynające drugi etap II edycji European Defence Challenge – konkursu mającego na celu przyciągnięcie młodych talentów do europejskiego przemysłu obronnego. To wydarzenie jest kluczową częścią projektu ASSETs+.

Webinarium

Webinarium pt. „Zdalne wszystko? W jakim stopniu zasoby bezzałogowe mogą wchodzić w interakcje z ludźmi w terenie podczas operacji obronnych?” będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube. Podczas tego wydarzenia zawodnicy i profesjonaliści będą mieli możliwość bezpośredniej interakcji z ekspertami i kluczowymi graczami europejskiego przemysłu obronnego.

Prelegenci

Wprowadzenie do webinarium poprowadzi M. Mateo Burgos z Universidad Politécnica de Madrid, a moderatorem będzie Michel Bosco, director of EMBA in space, defence and security at the Université Côte d'Azur. Potwierdzeni mówcy: Barry Conroy z DG DEFIS, European Commission, Benjamin Punge z AIRBUS, Unmanned Aerial Systems Department, Cristina Cuerno, Dean of Aeronautics and Space Engineering, UPM, Enrico Vignola,  Capitano di Vascello – Chief of Space and Technological Innovation Department, Italian Navy, Isabelle Barthes – Deputy General Secretary, industriAll European Trade Union, Dorota Stadnicka – Associate Professor, The Faculty of Mechanical Engineering and Aeronautics at Rzeszów University of Technology. Podsumowania dyskusji dokona koordynator projektu ASSETs+ Gualtiero Fantoni z University of Pisa.

Projekt

Głównym celem projektu ASSETs+ jest zbudowanie zrównoważonego łańcucha dostaw zasobów ludzkich dla europejskiego przemysłu obronnego oraz rozwój innowacyjności w tym obszarze zarówno przez przyciąganie wysoko wykwalifikowanych młodych pracowników, jak i podnoszenie kwalifikacji. W ramach tych działań opracowuje i prowadzi się m.in. kursy i szkolenia dotyczące najnowszych technologii w obronności - sztucznej inteligencji, robotyki i cyberbezpieczeństwa. ASSETs+ opiera się na ścisłej współpracy 30 partnerów z 8 krajów, z przemysłu obronnego, organizacji sektorowych, uczelni wyższych, dostawców VET i ośrodków badawczych.