Podstrona: Koło Naukowe Machine Learning wyróżnione w kategorii Debiut Roku 2021 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Koło Naukowe Machine Learning wyróżnione w kategorii Debiut Roku 2021

2021-11-19 , red.  Ewa Rejwer-Kosińska, Anna Worosz
Od lewej: Piotr Gul, Patryk Gronkiewicz, Vitalii Morskyi,

Koło Naukowe Machine Learning działające na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej zdobyło wyróżnienie w kategorii Debiut Roku 2021 w Konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. To kolejny sukces Koła, które formalną działalność rozpoczęło w roku akademickim 2020/2021.

Kongres Kół Naukowych

Wyróżnienie zostało przyznane podczas ogólnopolskiego V Kongresu Kół Naukowych IKONA 2021, który się odbył 11-14 listopada 2021 r. w Warszawie. Reprezentantami Koła Naukowego Machine Learning na kongresie byli członkowie Zarządu Koła, studenci kierunku inżynieria i analiza danych: Patryk Gronkiewicz, Piotr Gul i Vitalii Morskyi.

Studencki Ruch Naukowy StRuNa promuje osiągnięcia studentów i doktorantów z całej Polski. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło ponad 200 zgłoszeń, a do finałów nominowano 21 zespołów w 9 kategoriach: Koło Naukowe Roku 2021, Debiut Roku 2021, StRuNa-Media, StRuNa-TECH, StRuNa-SCIENCE, StRuNa-EKO, StRuNa-ART, StRuNa-HUMAN oraz StRuNa-MED.

Koło Naukowe Machine Learning

Otrzymanie wyróżnienia w kategorii Debiut Roku 2021 jest dla członków Koła Naukowego Machine Learning dużym sukcesem, tym bardziej że Koło rozpoczęło formalną działalność w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Mimo krótkiego stażu uczestnicy Koła wzięli udział w dwóch Hackathonach (maratonach programistycznych) i wielu warsztatach oraz szkoleniach. W trakcie drugiego Hackathonu, który się odbył w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021, studenci stworzyli trzy aplikacje posiadające potencjał komercyjny, w których wykorzystano algorytmy uczenia maszynowego. Koło zostało również laureatem konkursu ministra edukacji i nauki w ramach programu Studenckie koła naukowe tworzą innowacje o dofinansowanie projektu: Hackathon Open Gov Data oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji, z wykorzystaniem technologii GPU. Realizacja projektu przewidziana jest na rok akademicki 2021/2022 i mamy nadzieję, że zakończy się kolejnym sukcesem.